Održan koncert Rubena Dalibatayana

Održan koncert Rubena Dalibatayana

U ponedjeljak, 16. rujna 2019. godine u 19:30 sati, održan je koncert pijanista Rubena Dalibatayana u Koncertnoj dvorani. Koncert je održan u povodu 10. obljetnice osnutka i rada Zavoda za znanstveni i umjetnički rad HAZU u Požegi.

Ruben Dalibatayan rođen je u Erevanu. Nakon glazbene škole u klasi Anahit Shahbazyan školovao se u Moskvi na glazbenoj akademiji Gnesin pod mentorstvom prof. Arthura Berngardta. Magistrirao je na moskovskom Državnom konzervatoriju. Profesionalno i osobno formirao se pod utjecajem izvanrednih glazbenika poput Borisa Berlina, Lazara Bermana i Alexisa Weissenberga, koji mu je 2”1. godine dodijelio svoju osobnu međunarodnu nagradu.Godine 2005. dobiva mjesto profesora na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu i dolazi u Hrvatsku gdje počinje plodno razdoblje njegova umjetničkog i pedagoškog djelovanja. U suradnji s Hrvatskim radijem, Hrvatskim glazbenim zavodom  i Cantusom snimio je velik dio klavirskog opusa Blagoja Berse. Godine 2016. dobitnik je nagrade “Vladimir Nazor” za dvostruki CD klavirskog opusa Blagoje Berse. Ruben Dalibatayan redovito održava majstorske radionice i seminare u Hrvatskoj i inozemstvu te je čest član žirija međunarodnih natjecanja. Godine 2005. osnovao je s Julijom Gubajdullinom klavirsku ljetnu školu u Makarskoj koja je ubrzo postala jednim od najpoznatijih događaja za mlade pijaniste u Hrvatskoj i susjednim zemljama. Od 2018. postaje gost profesor na Muzičkoj akademiji u Lichensteinu i Muzičkoj akademiji “Talent Music Master Courses.

 

PROGRAM:
1. Franz Liszt: Konsolacija br. 3 u Des-duru
2. Richard Wagner – Franz Liszt: “Isoldes Liebestod”
3. Franz Liszt: Sonata u h-molu

 

Iz medija:

 

Kako je bilo – pogledajte u galeriji!