Glazbena škola Požega na Prvom međunarodnom klavirskom natjecanju Janez Matičič 2018.

Glazbena škola Požega na Prvom međunarodnom klavirskom natjecanju Janez Matičič 2018.

Učenik Patrick Tomljanović uz mentorstvo profesorice Emilije Navratil osvojio je izvrsnu 2. nagradu na Prvom međunarodnom klavirskom natjecanju Janez Matičič 2018. od 11. do 15. prosinca 2018. godine u Konzervatoriju glazbe i baleta Ljubljana. Sudjelovalo je čak 44 kandidata iz 7 europskih zemalja. Natjecatelji su bili raspoređeni u 5 dobnih kategorija.

Ideja natjecanja je otvoriti nove horizonte za klaviriste, skladatelje i akademske znanstvenike. Počasni član žirija je upravo Janez Matičič (Slovenija), dok su ostali članovi Ruben Dalibaltayan (Hrvatska), Zuzana Niederdorfer (Austrija), Lidija Stanković (Srbija), Hinko Haas (Slovenija) i Adam Wibrowski (Poljska).

Naš učenik Patrick Tomljanović nastupao je u prvoj kategoriji kao jedini hrvatski predstavnik u toj kategoriji upravo s djelima hrvatskog i stranih skladatelja B. Vlahek: Tower Etudes op. 46: Empire Etude, J. Matačič: Suita st. 1. Canon, E. Chopin: Fantasie-Impromtu op. 66, H Bertini: Etude op. 29 st. 11.

Čestitamo učeniku i profesorici na iznimnom rezultatu!