Večer limenih puhača

Večer limenih puhača

Sinoć je u Plavoj dvorani Glazbene škole Požega održan prvi koncert nove koncertne sezone! Brojna publika imala je prilike čuti vrhunske limene puhače koji su proizašli upravo iz učionica ove Škole. Koncert su održali profesori i bivši učenici Glazbene škole Požega.

Nakon ljeta provedenog na projektima u Americi (International Youth Symphony) i Europi (Sistema England), bivša učenica Glazbene škole Požega i studentica Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu, Klara Ćavar, rog, na ovaj način zahvalila se svima koji su joj omogućili međunarodnu suradnju te je pozvala mlade na slične događaje.

Nastupala su dva brass quinteta – u sastavu Matija Šeremet, truba, Lovro Ticl, truba, Kristina Banovac, rog, Ivan Luladžić, trombon i Mia Ćaćić, tuba te Zvonimir Oršulić, truba, Karlo Ćavar, truba, Klara Ćavar, rog, Barbara Ćavar, trombon te Mia Ćaćić, tuba.

Na programu su bila djela skladatelja S. Rahmanjinova, S. Adlera, M. Rodrigueza, B. Mayera, M. Panella, H. Mancinija, S. Scheidta, K. McKeeja, I. Berlina W. H. Krella.

Hvala publici na dolasku i veselimo se novoj koncertnoj sezoni!